Anunt recrutare tutori

aprilie 12, 2011 in Proiect de cementnet

Federatia Sindicatelor Cimentistilor din Romania impreuna cu partenerii implicati in implementarea proiectului Promovarea Responsabilitatii Sociale a Intreprinderilor in Industria Cimentului, POSDRU/93/3.3/S/53245, recruteaza:

4 tutori dintre angajatii FSCR pentru a asista participantii la programul de formare dezvoltat in cadrul proiectului

Descrierea postului:

- Analizarea si monitorizarea activitatii de e-learning in cadrul platformei CementNet;

- Colectarea si evaluarea feed-back-ului din partea utilizatorilor sectiunii de e-learning din cadrul platformei CementNet;

- Oferirea de suport on-line pentru utilizatorii sectiunii de e-learning din cadrul platformei CementNet;

- Acordarea de asistenta utilizatorilor sectiunii de e-learning din cadrul platformei CementNet in elaborarea lucrarilor de evaluare a cunostintelor dobandite in urma participarii la activitatea de e-learning;

- Evaluarea lucrarilor intocmite de catre utilizatorii sectiunii de e-learning din cadrul platformei CementNet;

- Formularea de propuneri de imbunatatire a continuturilor sectiunii de e-learning din cadrul platformei CementNet;

- Redactarea de rapoarte lunare privind activitatile desfasurate in cadrul platformei CementNet.

- Sa-si imbunatateasca in mod continuu cunostintele din domeniul RSI, in vederea asigurarii sustenabilitatii sectiunii de e-learning din cadrul platformei CementNet.

Cerinte generale:

- sa fie membru FSCR

- sa aiba cursuri privind activitatea sindicala

- cunostinte PC

Cerinte specifice:

- experienta in domeniul industriei cimentului de minim 5 ani,

- cunostinte avansate in domeniu responsabilitatii sociale a intreprinderilor

- abilitati de comunicare

- capacitate de analiza si de redactare

Depuneti CV-ul, cel mai tarziu pana la data de 26 aprilie 2011, la adresa de email proiectfscr.manager@yahoo.com in atentia Domnului Dorel Oancea.